loading spinner

Rodzaj licencji na Red Hat Enterprise Linux zależny jest od rodzaju procesora jaki i środowiska, w którym będą one funkcjonowały.

Zakupy produktów Red Hat Enterprise Linux dokonywane są na podstawie fizycznej lub wirtualnej. W przypadku wdrażania systemu Red Hat Enterprise Linux na sprzęcie fizycznym subskrypcje są oparte na liczbie par gniazd w używanych systemach. Ten model najlepiej nadaje się do udostępniania sprzętu fizycznego lub wirtualnych instancji w chmurze. W przypadku wdrażania systemu Red Hat Enterprise Linux w środowisku wirtualnym subskrypcje są oparte na liczbie wirtualnych par instancji, na których działa produkt. Ten model najlepiej sprawdza się w środowiskach wirtualnych o niskiej i średniej gęstości.

Red Hat oferuje również model subskrypcji, który pozwala na uruchamianie nieograniczonej liczby wirtualnych instancji Red Hat Enterprise Linux i jest najlepszy dla środowisk wirtualnych o dużej gęstości. Ten model subskrypcji jest oferowany na podstawie fizycznej pary gniazd.

Więcej informacji na stronie Red Hat.